Zbliżają się wakacje. Warto pomyśleć o urlopie, a przede wszystkim o bezpieczeństwie. W tym artykule dowiecie się, jak uchronić się przed utratą majątku lub jak zabezpieczyć swój wakacyjny wyjazd.

Spokojna, wesoła kobieta która właśnie się ubezpieczyła

Ubezpieczenie majątku oraz wyjazdu wakacyjnego kluczem do Twojego spokoju.

Miasto Pabianice pustoszeje. Nie jest to związane wyłącznie z turniejem EURO 2012. Część mieszkańców wyjeżdża na zagraniczne urlopy, część z nas niestety pozostanie w Pabianicach. Przeczytałam ostatnio bardzo ciekawy artykuł, który radzi jak zabezpieczyć się, a właściwie nasz dom lub samochód, gdy pojedziemy na wakacje. Ten artykuł ale także wiele innych ciekawych możecie przeczytać w dziale Informator Pabianicki. Wiele osób decyduje się na wyjazd do Afryki. Przeczytajcie do końca ten artykuł naukowy. Od razu muszę Was ostrzec. Lekarze zdecydowanie namawiają nas do dodatkowych szczepień i według mnie mają całkowitą rację. Jak bezpiecznie wyjechać do tak egzotycznego kraju jak RPA lub Nigeria czy Tunezja? Zakażenie tęgoryjcem dwunastnicy jest tylko jedną z nielicznych przygód, które może nas spotkać. Wybieramy się zatem na dodatkowe szczepienie ochronne i kupujemy odpowiednie ubezpieczenie wyjazdu, dzięki czemu spokojnie i bez obaw możemy zwiedzać Europę i świat. Zobaczcie ilustrację tego na zdjęciu niżej.

Afryka, wyjazd za granicę - słonie afrykańskie i tęgoryjec dwunastnicy

Co może nas spotkać w Afryce? Nie tylko piękne słonie afrykańskie ale także tęgoryjec dwunastnicy

jak zatem dbać o bezpieczny wyjazd? Kilka dobrych rad: unikamy spożywania pokarmów oraz picia płynów, do których mamy choćby cień wątpliwości. Wodę pijemy wyłącznie zakupioną w sklepie. Przed wyjazdem wykonujemy pakiet szczepień ochronnych. Na wycieczki wybierajmy przewodników z doświadczeniem, bądź rezydentów, którzy dobrze znają okolicę. Pozostaje pytanie czy warto odwiedzać te regiony na własną rękę? Pomijam już zagrożenie WZW typu A, durem czy chorobami przenoszonymi przez moskity. Z drugiej strony kiedy pomyślę, że kolejne wakacje spędzę w Pabianicach, przestaję się obawiać nicieni oraz innych gadów czy ssaków.

Na koniec opowiem Wam krótką historię, która mam nadzieję pomoże Wam dokonać właściwego wyboru tego lata. Mianowicie, jedna z moich przyjaciółek wykupiła wycieczkę do Peru. Podczas jednej z kontroli na lotnisku zarzucono jej iż przewozi zabytkowe skały z ery pradawnej. Były to oczywiście kamyczki z plaży lecz niesmak pozostał. Pozostaje nam zwiedzanie Europy, moim zdaniem najpiękniejsza jest Chorwacja.
Życzę Wam udanego urlopu.

Reklamy