W Pabianicach zbliża się wiosna. Być może mróz za oknem jeszcze tego nie wskazuje ale sportowcy oraz amatorzy spacerów i wycieczek rowerowych już szykują się na jej nadejście. Pabianice sprzyjają tej formie relaksu. Zdrowie jest bowiem najważniejsze. Ruch na świeżym powietrzu przyczynia się do zdecydowanej poprawy naszej kondycji. Lekarze uważają, iż gimnastyka oraz trening fizyczny podnosi nie tylko naszą kondycję lecz poprawia i zachowuje w dobrej formie cały układ krążenia człowieka, a więc serce, naczynia krwionośne, poprawia metabolizm komórek. Ruch sprawia, że nasz mózg zyskuje więcej tlenu, jakże niezbędnego do jego pracy. Zagłębiając się w świat sportu i wycieczek, natrafiłam na stronę rowery pabianice, gdzie odnalzałam swój wymarzony pojazd. Całą zimę trenuję w domu, by wiosną wybrać się na przejażdżkę rowerową. Na razie trasa wycieczki prowadzi dookoła Pabianic.

Miejscem oznaczonym jako „START” będzie pomnik powstańców na Strzelnicy, zaś koniec trasy planowany jest gdzieś w okolicach pabianickiej fabryki narzędzi. Oczywiście nie zamierzam skracać w żaden sposób trasy. Po konsultacji z dietetyczką ustaliłyśmy wspólnie, iż codzienna przejażdżka na rowerze pozwoli mi na spalenie aż 40 % kalorii, licząc według norm dla kobiety w moim wieku. W związku z tym rower staje się od dziś moim nieodłącznymprzyjacielem.

W chwili obecnej oglądam akcesoria rowerowe, by podróżować bezpiecznie. Są to na pewno jakieś wydatki, jednak zdrowie jest najważniejsze. Kask ochronny, zapinanie do roweru, przyda się jeszcze mały bagażnik rowerowy.

Reklamy