Wczoraj rozpoczęło się wakacyjne lato. Wspólnie z doktorem Henrykiem opracowaliśmy bezpieczny plan, jak zachowywać się na wakacjach. Proponujemy także wiele wskazówek jak spędzić lato w Pabianicach. Dla tych, którzy wybierają się w dłuższą podróż pociągiem spisaliśmy najważniejsze porady bezpiecznej podróży. W tym celu zebraliśmy opinie wielu studentów z Łódzkiej Politechniki oraz Uniwersytetu w  Łodzi. Punkt pierwszy naszego opracowania dotyczył noclegu w obcym mieście. Czy warto brać ze sobą namiot, czy może lepiej zakwaterować się w niedrogim hotelu. Jeśli zdecydujemy się na to drugie rozwiązanie, zawsze powinniśmy mieć w bagażu następujące atrybuty podróżnika:
– czajnik bezprzewodowy (by szybko ugotować wodę na herbatę)
– płyn na insekty w sprayu
– kłódkę do przedziału w PKP (by chronić się przed rabusiami),
– i przede wszystkim, najważniejsza jest pościel hotelowa, dzięki której będziemy czuć się jak u siebie w domu. Poza tym warto uzupełnić apteczkę podróżną, sprawdzić datę ważności leków. Zanim wyjedziemy za granicę, powinniśmy upewnić się czy mamy ważny paszport oraz aktualne ubezpieczenie zdrowotne. O innych ważnych poradach bezpiecznego podróżowania czytaj w dalszej części artykułu.

Jeśli podróżujemy z małym dzieckiem do lat dwóch, udajmy się wcześniej do pediatry, by doradził nam, jak postępować w razie gorączki dziecka, jak udzielać pierwszej pomocy medycznej. W ten sposób uchronimy się od czyhających na nas w trasie pułapek.

Dla osób podróżujących samochodem, polecamy wizytę u mechanika samochodowego, najlepiej w sprawdzonej stacji kontroli pojazdów. Wymiana oleju, sprawdzenie poziomu płynu hamulcowego, stan klocków hamulcowych to elementarne zasady bezpiecznej podróży. Nie opłaca się oszczędzać na bezpieczeństwie. Pamiętajmy, by w długą podróż ruszać wypoczętym i wyspanym. Jesteśmy wówczas bardziej czujni. Poradnik wakacyjny zamykamy ważną puentą:
Włączmy myślenie, kierujmy się rozsądkiem, a sprzyjać nam będzie bezpieczna podróż.

Reklamy