Zbliża się wiosna. Mieszkańcy Pabianic w blokach, domach jednorodzinnych, przygotowują się do wiosennych remontów i prac porządkowych. Od czego zacząć remont mieszkania ? Na początek, na pewno spróbujmy ustalić budżet, czyli zdeklarujmy kwotę, którą jesteśmy w stanie przeznaczyć renowację lokalu. Aby sprawnie i niedrogo przeprowadzić remont lub renowację naszego mieszkania zapraszamy do przeczytania tego artykułu.  Wykończenia wnętrz nie muszą być wcale kosztowne. Wystarczy odpowiednio naszkicować kosztorys, dobrać odpowiednią ekipę remontową, jak na przykład na stronie remonty Łódź

Zdjęcie mieszkania po remoncie - wyremontowane mieszkanie

Mieszkanie po remoncie - czy pabianiczan stać na taki wydatek ?

Jeśli dobrze zorganizujemy swoje prace, dobierzemy dobrą ekipę remontową, to remont mieszkania nie będzie wcale drogi. Czym kierować się podczas zakupu farby do mieszkania lub tapety ?
Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość tych produktów.

W Pabianicach mamy do dyspozycji bardzo szeroki asortyment wśród sklepów z materiałami budowlanymi, jak też wykończeniowymi. Priorytetem przy wyborze tapet lub farb niech będzie ich jakość, a nie cena !

Obrazek w wnętrza mieszkania, nowoczesne farby na ścianie

Remont mieszkania pozwala na złapanie dodatkowej przestrzeni w domu lub bloku

Czas przystąpić do uprzątnięcia mieszkania. Zanim pozwolimy fachowcom od remontu działać, przygotujmy nasze mieszkanie, w ten sposób, by ekipa remontowa miała swobodne pole do działania. Poza tym warto nabyć ochronną folię malarską, by zabezpieczyć meble, sprzęt AGD lub RTV. Meble w pokojach ustawiamy na środku pokoju, okrywając całość folią ochronną.

Zdjęcie przed i po remoncie mieszkania. Efekt before - after

Przygotowanie mieszkania przed rozpocząciem prac ekipy remontowej. Folia malarska ochronna najlepszym zabezpieczeniem

Malowanie ścian i przyklejanie tapet. Do tych zadań najlepiej zatrudnić fachowego malarza lub osobę, która zajmowała się wcześniej malowaniem, a zwłaszcza tapetowaniem. Na czas tapetowania, przeprowadźmy rodzinę do babci lub dziadka. Małe dzieci nie powinny inhalować pyłów, oparów towarzyszących klejeniu tapet czy malowaniu ścian.

Przykładowa tapeta na ścianie, tapetowanie ściany

Tapeta na ścianie stanowi ważny element wykończenia wnętrza mieszkania

Pabianickie mieszkania są z reguły ustawione w kierunku południowym. Sprzyja to lokatorom, gdyż na co dzień mają więcej światła dziennego w swoich domach. Można więc śmiało dobierać najbardziej wyszukane kolory do swoich pokojów. Pamiętajmy także aby kupować farby bezołowiowe.

Zdjęcie ekologicznego pokoju malowanego farbą bezołowiową

Bezołowiowa farba to nie tylko ekologia ale również bezpieczeństwo naszych dzieci

Po skończonym malowaniu lub tapetowaniu, zajmiemy się wykańczaniem wnętrza. Obraz na ścianie, lampa za telewizorem lub ciekawy fresk na ścianie spowodują ożywienie pomieszczenia. Meble nie powinny zajmować nam zbyt dużej powierzchni. Mieszkania w Pabianicach nie są z reguły duże. Przestronne wnętrza zapewnią nam poczucie komfortu.

Wykończenie wnętrza pokoju po remoncie - stylowe meble

Meble jako pieczęć naszego remontu. Pamiętaj by meble nie zajmowały zbyt dużej przestrzeni w mieszkaniu

Życzymy wszystkim mieszkańcom Pabianic, udanych,  niezbyt drogich remontów!

Reklamy