przyroda w pabianicach - pabianickie parki

Parki w pabianicach - zieleń miejska.

Maj w Pabianicach nie należał do najcieplejszych miesięcy jak dotychczas. Jednak zazielenione parki, skwery, ulice w Pabianicach przyciągają wielu spacerowiczów. Zauważyłam ostatnio, iż moje miasto Pabianice jest coraz ładniejsze i z dnia na dzień coraz bardziej zadbane. Jeśli chodzi o strzelnicę, widać gołym okiem, że park jest zadbany. Nowe ławki, atrakcyjny plac zabaw dla dzieci, kosze z workami do sprzątania po pupilach. Naprawdę polecam spacer po strzelnicy w wolnym czasie, wszystkim mieszkańcom Pabianic.
Korzystać z uroków strzelnicy mogą także rowerzyści. Zauważyłam także rodziny grające w piłkę oraz oczywiście „biegaczy”.

Innym kawałkiem godnym polecenia jest Park Słowackiego. To miejsce również jest czyste, zadbane. Dbajmy wspólnie o takie miejsca, pilnujmy aby ławek nie niszczyli wandale. Leży to w naszym interesie. Sprzątajmy po swoich zwierzętach, zostawiajmy nasze parki tak czyste jak je zastaliśmy. Pabianice mają jeszcze kilka takich miejsc. Warto o nie dbać i pielęgnować. Jeśli zauważysz, że ktoś demoluje ławki, kosze na śmieci, place zabaw – powiadom o tym Straż Miejską. Nasi strażnicy nie pozostawią takiego zgłoszenia bez odpowiedzi.

Ławki w parku - fontanna.

Ławki w parku - przykład jak zagospodarować teren zieleni miejskiej

Nie tylko zabytki warto zwiedzać w Pabianicach. Mamy swoje piękne miejsca, które należy pokazać wszystkim odwiedzjącym miasto turystom. Poza tym zarówno „strzelnica” jak i Park Słowackiego mają swoją historię, o której nie należy zapominać

Reklamy