Skończyła się właśnie zima. Niestety wiosna przyniosła sporo niespodzianek na ulicach naszego miasta. Okropne dziury na Zamkowej powodują frustrację u kierowców.Doceniam to wracając z deptaka na ulicy piotrkowskiej w Łodzi. Równy chodnik, spacer w miłym towarzystwie, sprawia mi wiele przyjemności. Poza tym zastanawiam się czy kostka brukowa pabianice 
na głównej ulicy miasta spełnia swoje zadanie … Niewątpliwe przypomina wiek ubiegły.

Pabianice w ubiegłym wieku - bruk

Kostka brukowa cegły przypominające styl klasyczny

Jednak większość z nas wolałaby swobodnie przejechać ulicą Zamkową bez zgrzytania zębami.  Czy konieczne jest referendum w tej sprawie? Zapewne chodzi o brak pieniędzy z budżetu miasta. Miło jednak pomarzyć, że kiedyś przejedziemy Zamkową po gładkim asfalcie, bez dziur, korków.

Trzy korony w herbie Pabianic - historia miasta

Trzy Korony pabianickie - kolaż

… Szkoda że w mieście kursuje tylko jedna linia tramwajowa. I do tego chyba są plany aby i ją zlikwidować.  Mam nadzieję że tak się nie stanie. Nie chciałabym tego.  Słynne „P” czy „41” pozwala dosyć szybko przedostać się z jednego końca Pabianic w drugi.  Autobusy niestety są przepełnione w godzinach szczytu do maksimum. Ogólnie pabianicka komunikacja jest w porządku. Wkrótce przedstawię tabelę „rozkłady jazdy” komunikacji miejskiej w Pabianicach – szukam tylko pomocnika do tego projektu.

Reklamy